Kalendář v Office 365 uživatelské rozhraní

Další součástí komunikačního portálu Office 365, je kalendář. Jedná se o editor událostí a času nejen ve vaší organizaci. Pojďme si představit uživatelské rozhraní s nímž budete pracovat. Stránka je rozdělena na tři sloupců.

Kalendar

  1. V levém horním rohu je tlačítko “Nový“, které slouží pro vytvoření nové události. Po kliknutí se objeví formulář.
  2. Zde se nachází standartní vyhledávací pole, které umožnuje prohledat události ve Vašem kalendáři.
  3. Tento malý kalendář slouží pro ovládání hlavního kalendáře. Stačí navolit měsíc (pomocí šipek doprava/doleva) a kliknout na kterýkoliv datum v tomto měsíci. Velký kalendář okamžitě zobrazí tento měsíc.
  4. Níže se nachází ovládací panel, ten je rozdělen do dvou skupin „Moje kalendáře“ a „Jiné kalendáře“. V první skupině je primárně zobrazený náš hlavní kalendář, můžeme sem také naimportovat další. (Praktickým příkladem je import osobního kalendáře Outlook.com). Před každým z nich se nachází zaškrtávací políčko určující viditelnost daného kalendáře.
  5. V hlavním prostoru se nachází kalendář zobrazující (v základu) dny. Jednotlivé události jsou označeny jako barevné pruhy (barva se liší podle zdrojového kalendáře)
  6. Pokud klikneme na událost, můžeme zobrazit podrobnosti. Ty se otevřou v malém okně nebo je pomocí symbolu (vedle křížku) můžeme zobrazit samostatně.
  7. V této části se zobrazují všechny události vybraného s dalšími podrobnostmi.

Ke skupině vašich kalendářů je možné také vytvářet nové kalendáře. Tuto možnost využijete třeba v případě, že byste chtěli mít kalendář pro školní akce. Pro vytvoření nového kalendáře stačí kliknout (pravým tlačítkem) na „Moje kalendáře“ a zde zvolit „nový kalendář“ ten se následně zobrazí v levém sloupci v přehledu “moje kalendáře”