Office Delve

Služba Office Delve je modul portálu Office 365, který inteligentně zobrazuje sdílené dokumenty a umožňuje je snadno třídit a přehledně kategorizovat. Office Delve zobrazuje dokumenty, které jste sdíleli nebo Vám byly sdíleny někým z Vaší organizace. Umožňuje tedy rychlý přístup k rozpracovaným položkám. Čím více spolupracujete s ostatními, tím více informací zvládne zobrazit. Nalezneme ho v ovládacím panelu v pravém horním rohu jako jednu z aplikací Office 365.
OfficeDelve1

Jednotlivé dokumenty jsou řazeny do sloupců, kde je představují obdélníky s náhledem a informacemi, které doplňují samotný dokument. Pro přehledné kategorizování můžete samotným dokumentům přidávat tzv. panely, které mohou vytvořit libovolné rozřazení. Sdílené dokumenty můžete rozdělovat podle spolupracujících uživatelů, tedy těch, kterým jste dokumenty sdíleli.

OfficeDelve2

 1. Lidé – Umožňuje zobrazovat jednotlivé dokumenty podle uživatele, s nímž je dokument sdílený. Filtr aktivujeme kliknutím na řádek uživatele. (Po zobrazení souborů od cílového uživatele se pod jménem v horní části zobrazí ovládací tlačítka pro rychlou komunikaci).
 2. Trojice ovládacích prvků
  • Domů – Zobrazuje inteligentně vygenerovaný obsah podle Office Delve. Jedná se dokumenty naposledy upravované nebo aktivní u sdílených uživatelů.
  • Moje práce – Ukazuje dokumenty, které byly naposledy upravované samotným uživatelem (ale i sdílené dokumenty, do kterých uživatel zasáhl), zobrazují se zde všechny dokumenty nahrané na OneDrive.
  • Sdílené se mnou – V této části jsou zobrazeny všechny dokumenty, které nevytvořil sám uživatel, ale byly mu nasdíleny jiným uživatelem.
 3. Panely – V Office Delve můžeme jednotlivé dokumenty kategorizovat. Kliknutím na tlačítko “Přidat na panel” můžeme k dokumentu přiřadit kategorii, kterou můžeme následně pomocí ovládacích prvků v levém sloupci vyfiltrovat a zobrazit. Je možné přiřadit více panelů.
 4. Zobrazení dokumentu – Každý dokument, který je součástí Office Delve, je zobrazen v obdélníku společně s náhledem, názvem a dalšími informacemi.
 5. Autor dokumentu nebo poslední upravující uživatel (tato informace je zobrazena společně s časovým údajem úpravy).
 6. Další informace – V této části se zobrazují informace o dokumentu – Typ dokumentu, Umístění dokumentu, Rychlá možnost sdílení pomocí emailu, Rychlá možnost sdílení s výběrem uživatelů z adresáře organizace a aktuální počet zobrazení.