Office Mix

Zajímavým nástrojem pro Microsoft PowerPoint 2013 je Office Mix. Jedná se o doplněk který do PowerPointu přidává interaktivní doplňky. Nyní můžete nahrát k prezentaci komentář a vysvětlit dané snímky. Office Mix přidává také možnost vkládání otázek a průzkumů. Samozřejmostí je nahrávání obrazovky, kterou je následně možné do prezentace vložit přímo i se zvukem. Prezentaci, kterou v Office Mix vytvoříte, můžete nahrát na internet a vygenerovat odkaz pro sdílení. Výhodou je také možnost získat spoustu informací o návštěvnosti vaší prezentace přímo v internetovém portálu.

Office Mix je doplněk do aplikace PowerPoint 2013. Proto je nejprve nutné mít nainstalovaný tento produkt Office na svém počítači. Nutnost instalovaného PowerPointu je pouze pro vytváření a editace prezentací s interaktivními prvky Office Mix. Prohlížení jednotlivých Office Mix prezentací probíhá v internetovém prohlížeči.

 1. Přejděte na internetovou stránku Office Mix pomocí tohoto odkazu.
 2. Vyberte si jedno z možností pro přihlášení (Můžete využít účet Microsoft, účet organizace v Office 365, Facebook, Google)
 3. Zavřete aplikaci PowerPoint a spusťte nebo stáhněte soubor MixForPowerPoint.Setup.exe
 4. Projděte instalací doplňku a dokončete ji.
 5. Spusťte PowerPoint 2013 a v horním pásu karet přejděte na kartu MIX.

OfficeMix1

 1. Slide Recording – Pomocí této funkce můžete jednoduše přidávat k snímkům audio komentář doplněný videem. Výhodou je také možnost využívání elektronického pera.
 2. Insert (Nástroje umožňující vložit multimediální obsah)
  • Quizzes Videos Apps Přidává do prezentace aplikace. Aplikací může být třeba vložená otázka, průzkum nebo GeoGebra.
  • Screen Recording – Nástroj, který dokáže nahrávat dění na obrazovce na předem určeném výběru.
  • Snímek obrazovky – Nástroj umožňující vkládat otevřená okna nebo vložit vlastní výřez.
  • Vložit video – vkládá video přímo z počítače
  • Vložit zvuk – vkládá zvuk přímo z počítače
 3. Mix (Práce s prezentací Office Mix)
  • Preview – Umožňuje zobrazení samotné prezentace Office Mix, tak jak ji uvidí návštěvníci
  • Upload to Mix – Ovládací prvek vkládající hotový Mix do webového portálu. Zde je možné získat odkaz, který rozešleme/sdílíme ostatním.
  • My Mixes – Zobrazí seznam již vytvořených Mix prezentací, které jsou vázané k přehlášenému účtu.
 4. Video (Práce s hotovou prezentací)
  • Export to Video – Exportuje prezentaci do video formátu a umožní uložení do počítače.
  • Export to SCROM – Exportuje prezentaci do formátu, který podporuje e-Learingové moduly.
  • Publish to O365 Video – Přidává prezentaci ve formátu videa do portálu Office 365 – Video.
 5. Tutorials, Support, Update
  • Using Mix – Zobrazí okno představující Office Mix krok po kroku (v AJ).
  • Send Feedback – Umožňuje napsat zpětnou vazbu.
  • Help – Odkazuje na web uživatelského fóra.
  • Office Mix Update – Automaticky vyhledá nejnovější aktualizace a provede je.

Pokud se rozhodneme pro zveřejnění naší prezentace uploadujeme ji do prostředí portálu Office Mix. Najdete ho na adrese mix.office.com. Po přihlášení můžeme pomocí tlačítka Gallery v horním části přistupovat k Mixům, které sdíleli ostatní uživatelé. (Většina je v Anglickém jazyce). Zde najdeme spoustu interaktivních videí, která mohou sloužit jako inspirace.

Vlastní nahrané prezentace s prvky Office Mix nalezneme pod tlačítkem My Mixes, po kliknutí budeme přesměrování na stánku obsahující všechno, co jsme doposud uploadovali. Vše je chronologicky seřazeno a kliknutím na název nebo úvodní obrázek samotné prezentace ji můžeme přehrát, tak jak ji uvidí návštěvníci.

OfficeMix_3

Tlačítko Details nás odkáže na stránku, ve které můžeme editovat jednotlivá nastavení prezentace. Jméno, Popisek, zařazení do kategorie ale také velice důležité sdílení. Samotné sdílení se nastavuje pomocí posuvníku níže. Existují 4 druhy oprávnění, která se liší svým chováním.

OfficeMix4

 • Private – Prezentaci může zobrazit pouze její autor (tedy Vy). Není možné ji vyhledat ani sdílet ostatním.
 • Limited – Prezentaci mohou zobrazit pouze uživatelé, kteří mají odkaz a jsou přihlášení. Není možné ji vyhledat, ale pokud uživatelé sdílí odkaz, mohou se i ostatní po přihlášení podívat. (Tato možnost je vhodná v případe, kdy lektor do prezentace umístí otázky a chce vidět kdo zvolil jakou možnost.)
 • Unlisted – Prezentace je dostupná všem uživatelům bez nutnosti přihlášení. Není možné ji vyhledat, ale sdílení pomocí odkazu funguje i nepřihlášeným.
 • Public – Prezentace je veřejná, každý ji může vyhledat na portálu Office Mix (v sekci Gallery), ale také v internetovém vyhledávači (Bing.com, Yahoo.com a další)

Druhým ovládacím prvkem je tlačítko Analytics. Umožňuje vygenerovat propracovaný přehled o zobrazení naší prezentace Office Mix. V tomto místě je možné sledovat odpovědi na jednotlivé otázky v prezentaci, či prohlédnou interakci jednotlivých uživatelů. Vše je možné následně exportovat ve formě tabulky do Excelu.

OfficeMix5