Office Online: OneNote Online

Office Online obsahuje i velice známý a propracovaný poznámkový blok OneNote Online. Jedná se o produkt, který umožnuje zapisovat a zaznamenávat informace všeho druhu. Následně všechno kategorizovat do poznámkových bloků, oddílů a stránek. Verze OneNote Online umožňuje zobrazovat veškerý obsah v internetovém prohlížeči. Existuje však desktopová varianta, která zvládne i pokročilejší funkce pro vytváření obsahu, tu a další verze (třeba jako aplikaci do Vašeho telefonu) můžete ZDARMA získat zde.

Office Online_OneNote1

Díky provázanosti s cloudovým úložištěm OneDrive pro firmy. Můžete do svého poznámkového bloku přistupovat odkudkoliv. Stačí mít nainstalovanou aplikaci nebo přístup k internetu. Aplikace jsou dostupné na všechny známé platformy (Windows Phone, iOS, Android a další). Pokud aplikaci instalovat nechcete, můžete přistoupit přímo z internetového prohlížeče. V našem případě poznámkový blok v OneNote otevřít v nástroji OneNote Online.

Aby toho nebylo málo, celý svůj poznámkový blok můžete sdílet s ostatními uživateli. Praktickým příkladem je vytvoření poznámkového bloku pro plánování školního výletu. Umožníte přístup dalším a tím umožníte spolupráci v jednom poznámkovém bloku. Můžeme použít tlačítko “Sdílet” a přidat uživatele z adresáře organizace nebo vygenerovat odkaz, který následně můžeme odeslat komukoliv (bez nutnosti přihlášení). Uživatelé, kteří se přihlásí pomocí tlačítka “Upravit v prohlížeči” budou schopni přidávat obsah.

Office Online_OneNote2