Office Online: Word Online

Word Online je velmi podobný desktopové variantě z balíku Microsoft Office 2013. Po vytvoření nového dokumentu se zobrazí nabídka pro výběr šablony. Můžeme zde použít již naformátovaný dokument nebo kliknout na možnost „Nový prázdný dokument“. V levém sloupci je přehled naposledy otevřených dokumentů, které jsou k dispozici ve vašem cloudovém úložišti OneDrive pro firmy. Vzhledem k tomu, že Word Online běží pouze v internetovém prohlížeči, nenaleznete zde všechny funkce, které znáte z desktopové varianty. Díky tomu, že se provedené změny ihned nahrávají do prostředí OneDrive pro firmy, není nutné provádět žádná další ukládaní.

Office Online_Word1

Po kliknutí na jednu z předdefinovaných šablon se zobrazí prostředí aplikace Word Online. Nachází se zde klasický pás karet. Zde jsou nástroje přehledně kategorizovány pro snadnější orientaci.

 Office Online_Word2

V pásu karet se na první pozici nachází karta „Soubor“ ta umožnuje s vytvořeným dokumentem dále pracovat. Najdeme zde možnost „Uložit jako“, která umožní uložit kopii do vašeho počítače nebo i tlačítko „Tisk“.

Office Online_Word3

I na dokumentech vytvořených v nástroji Word Online může spolupracovat více uživatelů, stačí použít tlačítko “Sdílet”