Outlook Web App uživatelské rozhraní

Outlook je hlavní součástí Office 365. Jedná se o propracovanou emailovou schránku, která umožňuje rozmanité funkce. Pojďme si projít její rozhraní a popsat co se kde nachází.

Veškerá pracovní plocha je rozdělena do pomyslných tří sloupců. Na následujícím obrázku je popis toho co vidíte před sebou ve vašem Outlook Web App

OWA_GUI

  1. V levém horním rohu se nachází tlačítko “Nový” v tomto konkrétním případě slouží pro vytvoření nového emailu.
  2. První sloupec obsahuje také jednotlivé složky emailové schránky. Uživatel si může snadno zobrazit složky, které ho zajímají. V případě, že jsou popsané anglicky stačí je přepnout do češtiny. Je také možné vytvořit složku vlastní. Níže se nacházejí skupiny, do kterých se můžete kliknutím dostat. Nesmíme zapomenout ani na vyhledávací pole výše.
  3. Zde se zobrazují emaily ze zvolené složky. Můžeme pracovat s jejich řazením pomocí rozklikávacího seznamu “Konverzace podle”
  4. Podokno pro čtení umožňuje zobrazení samotného emailu. Prohlížený email je v prostředním sloupci vždy graficky zvýrazněn (modré podbarvení). Reagovat můžeme pomocí trojice tlačítek (“Odpovědět”, “Odpovědět všem”, “Předat dál”)
  5. Tento symbol upozorňuje na novou příchozí poštu. Zobrazuje se v rámci celého prostředí Office 365. Kliknutím na něj vás přesměruje do vaší schránky tedy do Outlook. Web App.