Video v Office 365 – výběr kanálu a přehrání videa

Modul Video v Office 365 je jednoduchý nástroj pro uložení a sdílení videí mezi lidmi ve Vaší škole (organizaci). Základní představení Videa v Office 365 najdete v článku Modul Video v Office 365 – představení.

Do modulu Video se dostaneme buď kliknutím na “Video” na hlavním stránce Office 365, nebo po kliknutí na “Menu” v levém horním rohu lze najít tento modul i v seznamu dostupných součástí Office 365.

video_01

I v menu Office 365 najdeme snadno modul Video:

video_02

Jestliže Video spouštíte poprvé, zobrazí se uvítací stránka. Na ní klikneme na “Procházet kanály”. Jestliže se uvítací stránka nezobrazí, klikneme na záložku “Kanály” vlevo nahoře.

video_10

Dostaneme se na stránku, kde najdeme přehled kanálů (kanál obsahuje videa s podobnou tématikou). V našem ukázkovém příkladu nás budou zajímat videa z fyzikálních pokusů. Klikneme na kanál “Fyzikální pokusy”.

video_11

Na úvodní stránce vybraného kanálu se nám zobrazí videa, která jsou zde nahrána. Kliknutím na video si ho můžeme přehrát nebo si o něm zobrazit podrobné informace.

Do vybraného kanálu máme možnost nahrát i vlastní video a tím obohatit například sbírku videí z fyzikálních pokusů o náš vlastní pokus. Video přidáme kliknutím na “Nahrát” vpravo nahoře. (více informací o nahrávání vlastních videí najdete v článku Video v Office 365 – vytvoření kanálu a nahrání videa).

Videa, která jsme do tohoto kanálu nahráli my, najdeme pod kartou “Moje videa.”

video_12

Modul Video v Office 365 je velmi univerzální. Nahraná videa můžete přehrávat na jakémkoliv zařízení. Modul video se přizpůsobí Vašemu přístroji a nastaví i odpovídající rozlišení.