Vytvoření vlastního seznamu kontaktů

Pro každého uživatele je velmi důležitá efektivita práce s jeho e-mailovou schránkou. Abychom dosáhli jednoduchého adresování našich zpráv, můžeme si předdefinovat seznamy kontaktů a jednoduše s nimi pracovat.

 1. Přihlásíme do portálu Office 365 a přejdeme na záložku Lidé. V rozbalovací nabídce zvolíme dlaždici a tím dojde k přesměrování.
  Osoby - práce s kontakty 10
 2. Zde klikneme na možnost “Nový” (v pravém horním rohu). Otevře se nabídka, kde zvolíme “Vytvořit seznam kontaktů“. Je nutné rozlišovat seznam kontaktů a skupinu uživatelů.
  Office365_Seznamuzivatelu#0
 3. V nově otevřeném kontextovém okně – v pravé části portálu Office 365 – můžeme pojmenovat seznam kontaktů a pokud potřebujeme, připíšeme poznámku pro pozdější snadné určení.
 4. Do řádku členové přidáme jednotlivé uživatele. Stačí je opět vyhledat pomocí jména či emailu organizace.
  SeznamKontaku1
 5. Uložení provedeme v horní části otevřeného okna tlačítkem “Uložit“.
 6. Vytvořený seznam kontaktů se stane součástí našeho adresáře, kde ho po jeho vyhledání můžeme i editovat (Tlačítko “Upravit” v náhledovém pruhu – vpravo).
 7. Pokud bude chtít používat tuto skupinu v Outlooku Web App, stačí do řádky “Komuvyplnit název skupiny. (Při prvním použití je nutností kliknout na “Prohledat kontakty a adresář“).
  SeznamKontaku2